Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


software:8bf_pluginy_instalace

Photoshop kompatibilní zásuvné moduly (8bf) použitelné v ZPS10.
Seznam zásuvných modulů, se kterými byly zjištěny problémy

Jak přidat zásuvné moduly do ZPS

:!: Podporovány jsou zásuvné moduly s příponou .8bf, tyto jsou určené pro Adobe Photoshop, i když mnoho aplikací včetně ZPS tyto zásuvné moduly podporuje, nemusí vždy správně spolupracovat s jinou aplikací, než je Adobe Photoshop. Některé moduly vyžadují knihovnu plugin.dll, která je součástí Adobe Photoshop (Elements) a nikdy nebude distribuována se Zoner Photo Studiem z důvodu licenčních podmínek. Pokud nepoužíváte žádnou z Adobe aplikací, nebudou moduly vyžadující knihovnu plugin.dll v ZPS funkční.

:!: Můžete se setkat i s jinými označeními pro zásuvný modul: plugin, plug-in, filtr, či filter, zárověň často v kombinaci se slovem Photoshop, např. Photoshop Plugin, Photoshop filter, atd.

Přidání zásuvných modulů do ZPS:

Pokud je modul dodáván i s instalačním programem, nainstalujte ho do vámi zvolené složky. Dost často se instalační programy snaží hledat podporované aplikace, většinou Adobe Photoshop, Adobe Photoshop Elements, Corel PaintShop Pro, atd. Pokud takovou aplikaci najdou, obvykle vám dají na výběr jestli chcete modul nainstalovat do složky, kterou některá z těchto aplikací používá jako výchozí pro zásuvné moduly, většinou vám dají i na výběr zvolit vlasní složku. Nainstalujte tedy modul do složky dle vlasního uvážení v závislosti na tom, zda používáte i další aplikace, které budou tento využívat.

Pokud je modul pouze zabalen v nějakém archivu, tento rozbalte do složky dle vlastního uvážení. Archívy typu zip jsou podporovány přímo ve Windows XP a chovají se podobně jako složka. Pokud nemáte čím rozbalit archiv s modulem, zkuste použít například 7-zip.

Po spuštění nastavte Zoner Photo Studiu v dialogu „Možnosti“ (CTRL+M) cestu k těmto modulům. Stačí přidat složku, která obsahuje buď soubory s moduly, nebo může obsahovat další podsložky s těmito filtry. Např. na následujícím obrázku je přidána složka „D:\Plugs“, která ve skutečnosti obsahuje podlsožky „D:\Plugs\Cybia“,“D:\Plugs\Xero“, atd.. Podsložky jsou při spuštění ZPS prohlédnuty a pokud je to možné, tak jsou moduly připraveny k použitíDalší možnost je přidat přidat cesty k modulům přímo v editoru, tato volba vyvolá výše uvedený dialog.:


:!: Po přidání složky s moduly ZPS (Editor) ukončete a znovu spusťte, aby se změny projevily a přidané zásuvné moduly byly načteny.

software/8bf_pluginy_instalace.txt · Poslední úprava: 2007/11/13 19:38 autor: honzakov