Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


software:faq_processmonitor

Jak získat záznam z programu Process Monitor?

Pokud při startu nebo provozu Zoner Photo Studia vznikají z nezjištěných důvodů delší prodlevy nebo jsou jiné problémy související s během Zoner Photo Studia, lze k bližšímu prozkoumání těchto problémů využít záznam z externí aplikace Process Monitor.

Process Monitor je aplikace vyvinutá firmou Microsoft a stahujete si ji z oficiálních stránek Microsoftu, nemusíte mít tedy obavy ohledně bezpečnosti. Aplikace je sice pouze v anglické verzi, nicméně podle návodu ji zvládnou použít i lidé, kteří anglicky nerozumí.

Process Monitor je třeba spustit dříve než Zoner Photo Studio, optimálně hned po nastartování počítače. Stáhnete si ho z této webové stránky:

http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896645.aspx

Můžete použít odkaz „Download Process Monitor“ (úplně dole na stránce) a program si nainstalovat na svůj počítač, případně lze spustit přímo přes internet odkazem „Run Process Monitor now from Live.Sysinternals.com“. Po spuštění programu se objeví se něco jako průzkumník, ve kterém okamžitě začnou naskakovat záznamy procesů.

Dále pak spustíte Zoner Photo Studio a navodíte problémovou situaci. Po vyvolání problému můžete záznam Process Monitoru ukončit - v nabídce File kliknete na Capture Events, aby tato položka nebyla zaškrtnutá, čím se ukončí záznam. Uložíte si soubor z Process Monitoru (File -Save) s parametrem All events (je potřeba ho přepnout). Získáte tak soubor Logfile.PML, který potřebujeme.

Tento soubor je dobře komprimovatelný a můžete nám ho zaslat jako přílohu emailu, případně při větší velikosti můžete použít webovou službu pro zasílání dat Uschovna.cz

software/faq_processmonitor.txt · Poslední úprava: 2013/05/29 13:08 autor: astarte