Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


software:faq_screenshot

Jak udělat snímek obrazovky (screenshot)?

Snímek obrazovky (screenshot) je velmi užitečný, pokud potřebujeme vyřešit nějakou chybu či poradit s postupem. Screenshot lze získat pomocí klávesy „PrintScreen“, někdy také „PrtScr“. Najděte ji nejčastěji na klávesnici vpravo nahoře. Po stisku této klávesy se do schránky Windows (clipboard) uloží snímek celé obrazovky. Poté stačí snímek ze schránky vložit do grafického programu, který Vám umí otevřít a upravit obrázky a fotky. Potom obrázek uložíte jako běžný obrázek na disk a můžete jej poslat e-mailem.

* Posílejte prosím vždy snímek celé obrazovky. * Snímek nijak nezmenšujte a neořezávejte, pomůže nám vidět problematické místo či text i s okolím. * Snímek ve formátu JPEG je ideální. Prosím, neposílejte obrázek v textovém dokumentu, např. DOC či v PDF.


Jak udělat snímek obrazovky (screenshot)? Screenshot je snímek obrazovky vašeho monitoru. Zde je prosím návod, jak jej získat.

  1. Stiskněte klávesu PrtScr (nebo také Print Screen či něco podobného) pro snímek celé obrazovky.
  2. Otevřete si program Zoner Photo Studio, záložku Editor.
  3. Stiskněte Ctrl+N. V novém okně vyberte tlačítko „Ze schránky“.
  4. Stiskněte Ctrl+S. Uložte si obrázek na disk počítače tam, kde jej snadno naleznete. Např. do Obrázků či na Plochu.
  5. Uložený soubor JPEG prosím přiložte k e-mailu.

(Pokud běžně používáte na počítači Outlook, můžete použít funkci z Průzkumníka v Zoner Photo Studiu: Označíte soubor a zvolíte nahoře nabídku Publikovat – Odeslat e-mailem.)


Pokud nelze použít Zoner Photo Studio, použijte např. aplikaci Malování, která je součástí Windows. Otevřete Malování a stiskněte Ctrl+V. * Vložený obrázek uložte jako typ JPG přes menu Soubor | Uložit jako… a vyberte typ JPEG. Uložte si obrázek na disk tam, kde jej snadno naleznete. * Uložený soubor JPEG prosím přiložte k e-mailu.


Jeden screenshot je mnohdy lepší než tisíce slov 8-)

software/faq_screenshot.txt · Poslední úprava: 2014/03/06 14:19 autor: martina