Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


software:nastaveni_zps_jako_vychoziho_programu

Nastavení Zoner Photo Studia jako výchozího programu

Výchozí program (prohlížeč) se nazývá takový program, který systém Windows používá pro otevření příslušného typu souboru (obrázku, videa apod.). Když poklepete myší na fotku nebo na obrázek přiložený k emailu, otevře se Vám právě v tomto výchozím programu. Pokud máte v počítači nainstalováno více prohlížečů a editorů obrázků, můžete si zvolit, který z nich bude používán jako výchozí. To se týká i různých verzí jednoho programu - pokud máte např. Zoner Photo Studio 14 i 15, můžete si zvolit, kterým z nich chcete fotografie otvírat a prohlížet.

Nastavení přímo z programu Zoner Photo Studio

Najděte a otevřete verzi Zoner Photo Studia, kterou chcete používat. Program otevřete přes ikonu na ploše či v nabídce programů Windows. V Zoner Photo Studiu vpravo nahoře otevřete nabídku Nastavení a vyberte položku Možnosti. Tam v záložce Integrace najdete volby, které ovlivňují zapojení programu Zoner Photo Studio do uživatelského prostředí Windows.

Pokud chcete pro otevírání a úpravu všech typů obrázků (fotografií, RAW formátů, obrázků z internetů, naskenovaných obrázků apod.) používat právě tuto verzi Zoner Photo Studia, použijte tlačítko Nastavit jako výchozí program pro všechny podporované typy souborů. Ve Windows XP je to trochu jinak, tam je potřeba zatrhnout příslušné typy souborů, nejjednodušeji tlačítkem Vybrat vše. Pokud si chcete vybrat jen některé typy souborů, které budete otvírat v Zoner Photo Studiu, pak použijte tlačítko Uživatelské nastavení. U Windows XP pak stačí, když si odškrtnete konkrétní souborové typy, které v ZPS otvírat nechcete.

Volba Integrovat Zoner Photo Studio do Windows přidává možnost spuštění v Zoner Photo Studiu nebo Zoner Editoru do systémové nabídky, která se objeví po stisknutí pravého tlačítka myši na souboru.

Při expresní instalaci Zoner Photo Studia se tento program automaticky nastaví jako výchozí pro všechny podporované typy souborů. Pokud si např. jen zkoušíte novou verzi, kterou se posléze rozhodnete nepoužít, zůstane tato verze nastavená jako výchozí prohlížeč, dokud toto nastavení nezměníte.

Jednoduché nastavení v operačním systému Windows

Najděte některé z posledních fotek (přípona .jpg) na disku vašeho počítače či na připojené paměťové kartě fotoaparátu. Hledejte v Průzkumníku Windows (většinou přes složku Počítač či Tento počítač nebo složka Knihovny – Obrázky). Klepněte pravým tlačítkem myši na jeden z obrázků, tím vyvoláte malé okno - tzv. systémovou nabídku. V ní zvolíte Otevřít v programuZvolit výchozí program. Zvolíte ikonu aplikace, kterou pro daný typ souboru chcete použít. Dále zvolíte volbu K otevření souborů tohoto typu vždy použít vybraný program.

Obrazová příloha k nastavení výchozích programů

=== Nastavení ZPS jako výchozího programu přímo v ZPS: ===

Nastavení ZPS jako výchozího programu přímo v ZPS pokud máte starší operační systém Windows XP:

Nastavení výchozích programů přímo z prostředí Windows:

software/nastaveni_zps_jako_vychoziho_programu.txt · Poslední úprava: 2013/04/04 15:32 autor: martina