Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


software:prenos_nastaveni_zps_na_jiny_pocitac

Přenos nastavení ZPS na jiný počítač

Nastavení programu Zoner Photo Studio lze snadno exportovat a importovat, tedy i přenést aktuální nastavení na jiný počítač.

Přenos registrů

Hlavní přenos nastavení (uživatelské prostředí, nastavení nástrojů, přednastavení funkcí, poslední operace, nastavení filtrů) provedete přes volbu z menu Nastavení - Uložit nastavení. Tím získáte soubor s příponou .reg, který si můžete přenést na jiný počítač, a tam v nové instalaci Zoner Photo Studia tento soubor naimportovat přes volbu Nastavení - Načíst nastavení.

Klíčová slova

Obdobným způsobem můžete ve verzi 14 a novější uložit a posléze jiném počítači načíst klíčová slova. Nastavení - Uložit klíčová slova (Načíst klíčová slova), soubor bude mít příponu .xml.

U ZPS 13 a starších verzí je zapotřebí zkopírovat klíčová slova přímo. Adresa složky se může lišit podle operačního systému, nejčastěji je to takto:

Windows Vista, 7 a novější - C:\Users\…jméno.uživatele…\Dokumenty\ZPSxx

Windows XP - C:\Documents and Settings\…jméno.uživatele…\Dokumenty\ZPSxx

V této složce hledejte adresář _@Keywords (cesta pak vypadá např. takto: C:\Users\martin.polivka\Documents\ZPS12\_@Keywords). Obsah adresáře je třeba zkopírovat do obdobné složky na novém počítači.

Archiv médií, HTML alba, Alba, CD kompilace

Stejným způsobem lze přenést i Archiv médií, HTML Alba, Alba a CD kompilace. Pokud nemůžete příslušný adresář nalézt, je možné, že nemáte na počítači zobrazeny skryté složky. Pokud používáte Průzkumníka Windows, můžete toto nastavení změnit volbou Nástroje - Možnosti složky - Zobrazení - Zobrazovat skryté soubory a složky.

HTML galerie

Nastavení HTML galerií přenesete zkopírováním obsahu složky v uživatelském profilu:

Windows Vista, 7 a novější - C:\Users\martina.cizkova\AppData\Roaming\Zoner\ZPS 13\IniCache\zht

Windows XP - C:\Documents and Settings\…jméno.uživatele…\ Data aplikací\Zoner\ZPS xx\IniCache\zht

Nastavení vyvolávání RAW souborů

Nastavení pro vyvolávání RAW souborů přenesete zkopírováním souborů ze složky:

Windows Vista, 7 a novější - C:\Users\… jméno.uživatele … \AppData\Roaming\Zoner\ZPS 13\IniCache\zht

Windows XP - C:\Documents and Settings\ … jméno.uživatele … \Data aplikací\Zoner\ZRAW\Presets\

Hromadné filtry

Uživatelské nastavení filtrů (např. postup operací v Hromadném filtru) se přenáší již v rámci přenosu registrů viz bod Přenos registrů. Pokud chcete přenést pouze nastavení hromadných filtrů… Nastavení - Správa nastavení filtrů. Tam opět najdete možnosti exportovat (uložit) vybraná nastavení jako .zfp soubor, který si na novém počítači obdobným způsobem importujete.

software/prenos_nastaveni_zps_na_jiny_pocitac.txt · Poslední úprava: 2013/03/15 11:05 autor: astarte