Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


software:tisk_se_spravou_barev

Tisk z editoru se správou barev

Pokud budete tisknout bitmapový obrázek z editoru, můžete pro dosažení lepší barevné věrnosti použít správu barev. Předpokladem samozřejmě je, že budete mít zkalibrovaný monitor a tiskárnu se správně nastavenými profily.

Nastavení na straně aplikace: V dialogu Možnosti na záložce Správa barev zaškrtněte volbu Používat správu barev. Mezi profily zařízení nastavte správný profil pro monitor a u tiskárny profil papíru, na který budete tisknout.

Nastavení na straně tiskárny: Správa barev je v případě ZPS plně řízena aplikací, v ovladačích tiskárny je tedy potřeba správu barev vypnout.

Nastavení tiskárny Epson:

Nastavení tiskárnyVypnutí správy barev v tiskárně

Nastavení tiskárny Canon:

Možnosti tiskuVypnutí správy barev v tiskárně Ruční nastavení barev

Viz také: Canon ICC Profile Guide

Další možnosti řízení správy barev

Nastavení tisku v ZPS

Od sestavení 7 je v ZPS možné zvolit i další režimy řízení správy barev při tisku:
Řízena aplikací - stejné chování jako v předchozích verzích, tedy předpokládá se, že je správa barev v tiskárně vypnuta, aplikace má pak plnou kontrolu nad převody mezi profily. Tato volba nebude fungovat správně u tiskáren, které nemají profil v RGB.
Řízena tiskárnou (sRGB) - předpokládá se, že správa barev v tiskárně je zapnuta a že je nastavena na volbu, která je u tiskáren epson označena jako Host ICM (tedy ne Driver ICM). Obrázky se posílají do tiskárny v sRGB, ale mělo by se uplatnit nastavení profilu pro tiskárnu.
Řízena tiskárnou (Adobe RGB) - funguje stejně jako výše uvedené, s tím rozdílem, že se ZPS bude snažit protlačit do tiskárny obrázek v Adobe RGB.
Žádná - obrázek se převede na sRGB a pošle se na tiskárnu bez využití správy barev, kontrola výstupu by měla být v režii tiskárny.

V případě problémů můžete také zkusit pomocí regeditu v klíči HKEY_CURRENT_USER\Software\Zoner\Zoner Photo Studio 10 vytvořit DWORD hodnotu „ZPS9Print“ (bez těch uvozovek) nastavenou na jedničku, v takovém případě by pak měl tisk běžet přes starou implementaci (tedy tu, která byla v zps do sestavení 7).

software/tisk_se_spravou_barev.txt · Poslední úprava: 2007/12/19 09:57 autor: zmatek