Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


software:zps_linux_support

Upozornění

Následující informace a postupy jsou velmi „experimentální“! ZPS je naprogramováno a podporováno pouze pod operačním systémem Windows. Nicméně je možné jej spustit i pod Linuxem pomocí Wine. Správný běh aplikace ale není zaručen (viz. sekce s problémy).

Instalace ZPS pod Linuxem

  • OS Linux - Odzkoušeno pod Ubuntu 7.10
  • Wine emulátor Nejprve je třeba nainstalovat Wine. Správný postup naleznete na www.winehq.org. Odzkoušeno pod Wine 0.9.46
  • Core fonts - Nutné pro podporu českých znaků ve Wine. Dají se doinstalovat např. pomocí skriptu winetricks. Tento skript si uložte na disk a poté použijte následující přikazy z terminálu v adresáři s uloženým skriptem:
chmod +x winetricks
./winetricks corefonts
  • ZPS verze 10 sestavení 7 - Až v této verzi je pořešena nedostatečná podpora ze strany Wine, i když za cenu ztráty rychlosti. ZPS nainstalujete pomocí následujícího příkazu z terminálu v adresáři s uloženým instalačním balíčkem ZPS:
wine zps10_cz.exe

Následně je třeba vytvořit vedle Zps.exe prazdný soubor se jménem Zps.exe.wine. Pokud ZPS tento soubor najde při svém spuštění, nebude vyžadovat nainstalovaný Internet Explorer, který logicky není k dispozici. Tento soubor je možné vytvořit pomocí příkazu z terminálu v adresáři se Zps.exe (většinou něco jako /home/uzivatel/drive_c/Program files/Zoner/Photo Studio 10/Program):

echo x>Zps.exe.wine

* Nyní by mělo jít ZPS normálně spustit, např pomocí:

wine Zps.exe

ZPS pod linuxem

Instalace ZPS pod OpenSolaris

Limitace, chyby a problémy

* Internet Explorer - ZPS vyžaduje Internet Explorer 6 a novější. Tento je samozřejmně pod Wine neodstupný, takže nefunguje panel Informací, Náhled, Návody, část dialogů pro GPS zobrazující mapu z internetu a další.

* Archiv medií - Pravděpodobně problém s nenalezenýma knihovnama ADO/Jet.

* Klávesové zkratky

* A spousta dalších…

software/zps_linux_support.txt · Poslední úprava: 2013/12/18 13:39 autor: floyd